Mata solarna do basenu - INTEX 28685

Intex 28685

Nowy

Dostawa za darmo
Sprawdź koszt wysyłki

Wysyłka

Sposoby dostawy Nazwa Czas dostawy Cena
Paczkomaty InPost Paczkomaty InPost 1 dzień roboczy Za darmo!
Kurier GLS Kurier GLS 1 dzień roboczy Za darmo!
Kurier InPost Kurier InPost 1 dzień roboczy Za darmo!
Geis Polska (przesyłki paletowe) Geis Polska (przesyłki paletowe) 1 dzień roboczy Za darmo!
Geis (przesyłki paletowe) Geis (przesyłki paletowe) 1 dzień roboczy Za darmo!
Odbiór osobisty Odbiór osobisty Od ręki Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 199,00zł darmowa dostawa!

Zamów teraz, wysyłka dzisiaj za
Nie czekaj zamów teraz

77,24zł

Dane techniczne

Producent Intex
Model 28685
Materiał PVC
Szerokość 120cm
Długość 120cm
Basen rozporowy Tak
Basen stelażowy Tak
Zasilanie 220-240 V
Akcesoria Mata solarna, Adaptor do podłączenia węża (38mm), 50cm wąż o śr. 32mm, zawór obejścia
Waga 2,9 kg
Baseny ogrodowe przede wszystkim powinny zapewniać możliwość skorzystania w upalne dni z przyjemnej ochładzającej kąpieli, bez konieczności wyruszania na plaże. Aby jednak było to możliwe, temperatura znajdującej się w nich wody powinna być utrzymana na odpowiednim poziomie. Dlatego też w naszej ofercie specjalnie z myślą o tych klientach, którzy poszukują ekologicznego rozwiązania, pozwalającego podgrzewać wodę w basenach prezentujemy matę solarną do basenu INTEX 28685, cechującą się wysoką wydajnością i skutecznością, która oferowana jest w kompletnym zestawie.

Mata Solarna INTEX 28685 - Specyfikacja:

  • Ekologiczna technologia solarna, która podnosi temp. w basenie o ok. 3-5 Stopnia Celsjusza (w zależności od warunków atmosferycznych)
  • Możliwość łączenia wielu mat dla efektywniejszego działania
  • Łatwe przyłączenie, kompatybilne z pompą filtrującą o przepływie mniejszym niż 7573 l/h
  • Łatwa w osuszaniu i przechowywaniu
  • Wyprodukowane wytrzymałego i trwałego PVC

Co zawiera w zestawie mata do grzania wody w basenie?

Sprzedawana w naszym sklepie mata podgrzewająca do basenu oferowana jest w zestawie wraz z niezbędnymi do jej użytkowania 4 elementami.


Mata solarna

Pierwszym z nich jest sama mata solarna do basenu o wymiarach 120 × 120 centymetrów, która przeznaczona jest do podłączenia do pomp o wydajności od 2600 do 7500 litrów na godzinę. Pozwala ona podgrzać skutecznie wodę w basenie nawet o 5 stopni Celsjusza, dzięki temu, że składa się ogniw solarnych przekazujących energię słoneczną zamienioną w ciepło do przepływającej przez nią wody.


Wąż do podłączenia maty

Drugim elementem jest natomiast wąż umożliwiający podłączenie maty solarnej do pompy, o długości 50 centymetrów i średnicy złączy wynoszącej 32 milimetry. Dzięki niemu woda z pompy swobodnie przekazywana jest do maty grzewczej.


Adaptery przyłącza

W zestawie znaleźć można także adaptery, które zwiększają średnice przyłącza na wężu z 32 do 38 milimetrów, dzięki temu mata grzewcza do basenu może być użytkowana z różnorodnymi rodzajami pomp.


Zawór obejścia

Element ten pozwala na przepompowywanie wody bez przepływania jej przez matę grzewczą bez konieczności odłączania całej instalacji. Wszystkie te elementy sprawiają więc, że ta mata grzewcza do basenu jest funkcjonalnym i uniwersalnym rozwiązaniem do niemal każdego basenu.

Skuteczna i ekologiczna mata solarna Intex 28685

Prezentowana mata podgrzewająca do basenu marki Intex wykonana została z odpornego na uszkodzenia materiału, który zapewnia jej wieloletnią trwałość i bezawaryjną pracę. Jest nim PVC w czarnym kolorze, przyciągającym promienie słoneczne. Co więcej, dzięki niemu osuszanie maty oraz jej przechowywanie nie stanowi także najmniejszego problemu.

Działanie maty grzewczej do basenu oparte zostało na wmontowanych w jej powierzchnię ogniwa solarne, które kumulują ciepło wynikające z promieniowania słonecznego, a następnie przekazuje je przepływającej przez nie wodzie. Dzięki temu może być ona podgrzana nawet o 5 stopni Celsjusza podczas napełniania basenu, który będzie wobec tego od razu gotowy do użytkowania.

W jakich basenach może być stosowana mata solarna marki Intex?

Mata do podgrzewania wody w basenie stosowana może być w niemal każdym basenie, w połączeniu z pompą filtrującą o wydajności nie większej niż 7573 litry na godzinę. Dla zwiększenia skuteczności jej działania istnieje także możliwość połączenia kilku mat, które w ten sposób o wiele szybciej i skuteczniej podgrzewają wodę.

Dlaczego warto stosować maty grzewcze do basenu Intex 28685?

Stosowanie maty grzewczej do basenu to przede wszystkim ekologiczny i ekonomiczny sposób na podgrzewanie w nich wody. Jej temperatura zwiększana jest bowiem za pomocą wyłącznie promieniowania słonecznego, przez co nie wymaga ona zasilania elektrycznego, a tym samym nie generuje kosztów związanych z rachunkami za energię elektryczną.

Dodatkowo napełnianie basenu wodą w połączeniu z zastosowaniem maty solarnej jest w stanie zapewnić jej optymalną temperaturę, dzięki temu można z niego korzystać od razu. Co istotne mata grzewcza do basenów dba także stale o podgrzewanie temperatury wody w momencie włączenia pompy filtrującej, gdyż jest ona do niej podłączona. Dzięki temu mata grzewcza do basenu marki Intex to tanie rozwiązanie pozwalające podgrzewać wodę w basenach bez niekorzystnego wpływu na środowisko naturalne i wysokość rachunków za prąd, a także umożliwiające cieszenie się idealnie ciepłą wodą, sprzyjającą korzystaniu z basenów!
28685

30 innych produktów w tej samej kategorii: