Piasek do pompy basenowej - 0,4-0,8 mm 25kg

Piasek Kwarcowy Do Pompy Filtrującej 0,4-0,8 mm Zobacz większe

Piasek

Nowy

Dostawa za darmo
Sprawdź koszt wysyłki

Wysyłka

Sposoby dostawy Nazwa Czas dostawy Cena
Kurier GLS Kurier GLS 1 dzień roboczy Za darmo!
Kurier InPost Kurier InPost 1 dzień roboczy Za darmo!
Geis Polska (przesyłki paletowe) Geis Polska (przesyłki paletowe) 1 dzień roboczy Za darmo!
Geis (przesyłki paletowe) Geis (przesyłki paletowe) 1 dzień roboczy Za darmo!
Odbiór osobisty Odbiór osobisty Od ręki Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 199,00zł darmowa dostawa!

Zamów teraz, wysyłka dzisiaj za
Nie czekaj zamów teraz

28,45zł

Dane techniczne

Materiał Piasek kwarcowy
Właściwości Filtracja wody w basenie
Gradacja piasku 0,4-0,8mm
Waga 25kg
Piasek do pompy basenowej jest najważniejszym elementem całego układu filtrującego. Wsypując do urządzenia odpowiednią grubość, umożliwiamy dokładne oczyszczenie wody znajdującej się w basenie. Oferujemy wysokiej jakości piasek kwarcowy o gradacji 0,4-0,8 mm, który jest przeznaczony do pracy w każdej pompie piaskowej. Piasek do filtra basenowego pakowany jest w worki 25 kg. Aby zachować odpowiednią czystość i kolor wody w basenie, stosowane są najczęściej w tym celu pomp basenowe, wśród których wyróżnić można modele kartuszowe oraz piaskowe. Dlatego też w naszym sklepie specjalnie z myślą o użytkownikach drugiego rodzaju tych urządzeń oferujemy piasek kwarcowy do basenu, który pomimo tego, że jest o wiele żywotniejszy, niż filtry kartuszowe wymaga również regularnej wymiany, dla zachowania pełnej sprawności pompy. Ten piasek krzemowy do basenu może być stosowany zarówno w pompach Intex, jak i modelach innych marek.

Piasek kwarcowy

Piasek do pompy basenowej o doskonałych parametrach użytkowych

Dostępny w naszym sklepie piasek do filtra piaskowego sprzedawany jest w workach mieszczących 25 kilogramów produktu, dzięki temu zapewniają one jego zapas na cały sezon, w którym użytkowany jest basen. Z kolei sam piasek do basenu został specjalnie wyselekcjonowany, dzięki temu grubość jego ziaren wynosi od 0,4 do 0, 8 milimetrów. Tak drobne ziarenka piasku kwarcowego gwarantują jego doskonałe właściwości filtracyjne, wyłapujące nawet najmniejsze zanieczyszczenia, bakterie i drobnoustroje i zapewniające krystalicznie czystą wodę w basenach z pompami piaskowymi, w których zostanie on zastosowany.

Bezpieczny nawet dla alergików piasek kwarcowy do pompy basenowej

Wykorzystywany w pompach piaskowych piasek krzemowy cechuje się przede wszystkim wysoką jakością. Produkowany jest on w procesie wielokrotnego płukania, przesiewania, a także dezynfekowania. Dzięki temu cechuje się on nienaganna czystość, a do tego właściwą granulacją. Te elementy wpływają natomiast na to, że podczas filtrowania wody nie uwalnia on żadnych szkodliwych substancji, gdyż jest produktem w pełni naturalnym. Dzięki temu filtrowana za jego pomocą woda jest w pełni bezpieczna nawet dla osób ze skłonnościami do podrażnień skóry czy też jej reakcji alergicznych.

Odporny mechaniczne piasek do pompy piaskowej

Prezentowany piasek do filtrów basenowych jest także w pełni odporny na uszkodzenia mechaniczne, na które narażony jest w procesie filtracji wody. Dzięki temu zachowuje on przez długi czas swoje pierwotne właściwości, nie kruszy się, a tym samym jego drobinki nie przedostają się do wody w basenie.

Dlaczego piasek do filtra basenowego należy wymieniać regularnie?

Piasek kwarcowy używany w pompach piaskowych stosowanych w basenach ogrodowych odpowiedzialny jest za uzdatnianie filtrowanej wody. Zatrzymuje on wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, w tym także bakterie i drobnoustroje. Dzięki temu woda w basenach jest zawsze krystalicznie czysta, bezpieczna i nie ulega zmętnieniu. Zatrzymywane przez piasek do pomp kwarcowy elementy osadzają się jednak na jego ziarnach, przez co w przypadku, kiedy nie jest on wymieniany zbyt długo, doprowadza to do rozwoju bakterii lub pleśni, a sama pompa filtrująca przestaje być wydajna. Dlatego też zaleca się wymianę piasku kwarcowego w pompach piaskowych przed rozpoczęciem każdego sezonu, a w trakcie jego trwania płukanie filtra w celu oczyszczenia go ze zgromadzonych na piasku osadów.

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: